Papež se v římské nemocnici pozvolna zotavuje

Zdravotní stav papeže Jana Pavla II., který je od úterý hospitalizován na římské klinice s dýchacími potížemi, se nadále zlepšuje. Svatý otec by mohl už zítra krátce promluvit k věřícím s kyticemi, kteří se sejdou k slavnostní bohoslužbě v chrámu Svatého Petra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

papež Jan Pavel II.

papež Jan Pavel II. | Zdroj: ČTK

Jan Pavel II. strávil v římské nemocnici Gemelli třetí klidnou noc. Podle neoficiálních zdrojů dostává papež antibiotika a lékaři pokračují s méně intenzivní podporou dýchání. Silný zánět hrtanu ustupuje a papež začíná pomalu pít.

Lékaři posuzují vývoj papežova zdravotního stavu optimisticky. Už včera vatikánský mluvčí Joaquín Navarro-Valls řekl, že krize byla překonána, ale že papež zůstane v nemocnici ještě asi týden. Zatím se připravuje rádiové spojení se svatopetrskou bazilikou, kde se zítra sejdou ke slavnostní bohoslužbě seminaristé. Je možné, že je Jan Pavel II. ze svého lůžka pozdraví.

Čtyřiaosmdesátiletý Jan Pavel II. byl převezen do nemocnice v úterý večer s dýchacími obtížemi, které se u něho objevily v důsledku komplikované chřipky. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě trpí artritidou a má Parkinsonovu chorobu, berou lékaři vážně každé jeho onemocnění.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme