Počet obětí teroristických útoků v ruském Volgogradu stoupl na 34

V jihoruském Volgogradu platí až do poloviny ledna stav teroristického ohrožení. Tisíce policistů hlídkují na ulicích, náměstích, v tržnicích i na nádražích. V chrámech po celém Rusku se věřící modlí za duše obětí teroristických útoků. Těch už je 34.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny na místě pondělního výbuchu trolejbusu ve Volgogradu | Zdroj: Reuters

Volgogradská policie pokračuje v raziích na místech, kde se obvykle scházejí nelegální přistěhovalci. Jsou to hlavně tržnice, které mohou sloužit jako zázemí teroristům.

Na nádražích musí všichni cestující projít třístupňovou kontrolou - při vchodu, u pokladen a před nastoupením do vlaku nebo autobusu. Trhaviny v zavazadlech hledají speciálně vycvičení psi.

V nemocnicích ve Volgogradu a Moskvě se lékaři pokoušejí zachránit životy desítkám zraněných. „V důsledku dvou teroristických aktů bylo zraněno 105 lidí. Sedmdesát z nich jsme hospitalizovali,“ oznámila ministryně zdravotnictví Veronika Skvorcovová.

Počet mrtvých dosáhl už 34. Šestnáct lidí podle nejnovější bilance nepřežilo nedělní výbuch na vlakovém nádraží, na 18 vzrostl počet obětí pondělní exploze v jednom z městských trolejbusů.

Výbuch trolejbusu v jihoruské Volgogradu | Foto: Reuters

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme