Podle OSN chybí na Haiti sto lékařů a tisíc zdravotních sester

Šíření cholery na Haiti by mohlo zastavit dalších sto lékařů a tisíc zdravotních sester. Přesně tolik jich podle OSN v karibském státě chybí. OSN tím dává jasné znamení, že za současných podmínek není možné dostat epidemii pod kontrolu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cholera zabila na Haiti už 1100 lidí

Cholera zabila na Haiti už 1100 lidí | Zdroj: ČTK

Haiťané se učí žít v prostředí, kde chybějí základní hygienické standardy. Snižují riziko, že by se cholerou nakazili. Nemají dostatek mýdla a dezinfekčních prostředků, i proto si místo pozdravu mezi sebou Haiťané už ani nepodávají ruku, v obavě z šíření cholery se někteří zdraví jen dotekem lokte.

Nákaza totiž může být v současnosti všude. Experti se shodují v tom, že cholera z Haiti v blízké budoucnosti rozhodně nezmizí. Necelý rok od katastrofálního zemětřesení se tak Haiti potýká s další pohromou. Podle současných a upravených odhadů Spojených národů se cholerou s velkou pravděpodobností nakazí kolem dvou set tisíc lidí.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme