Polská ministryně financí zaútočila na hypermarkety

Nová polská ministryně financí Teresa Lubińská se pustila do boje s velkými obchodními řetězci. Hypermarkety podle jejího názoru nepřispívají k růstu ekonomiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská ministryně financí Teresa Lubińská | Foto: AFP

Polsko hypermarkety nepotřebuje, prohlásila ministryně financí Teresa Lubińská v rozhovoru pro britský list Financial Times a vyvolala tím první mezinárodní aféru nové polské vlády. Vlivný britský list její slova považoval za natolik závažná, že interview otiskl na první straně.

Podle polských expertů to může mít značně negativní vliv na zahraniční investory. Ministryně Lubińská konkrétně napadla síť Tesco. Jeho představitelé se okamžitě začali bránit. Tesco investovalo v Polsku v přepočtu 45 miliard korun a zaměstnává 19 tisíc osob. 40 procent z nich byli předtím nezaměstnaní, uvádí se v reakci Tesca.

Profesorku Teresu Lubińskou povolal do vlády premiér Kazimierz Marcinkiewicz. Byla vedoucím neukončené obhajoby jeho doktorské práce na univerzitě a jako štětínská radní zabránila výstavbě objektu firmy IKEA.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme