Polsko se zatím z Iráku nestáhne

Polsko se z Iráku úplně nestáhne, změní se jen charakter jeho vojenské přítomnosti. Uvedl to dnes polský ministr obrany Jerzy Szmajdziński. Ministr již dříve oznámil, že polští vojáci z Iráku odejdou k 31. prosinci letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelba z raketometu ASTROS | Foto: Army Technology

V ranním rozhovoru pro polský rozhlas ministr Szmajdziński řekl, že termín 31. prosince uvedl s ohledem na požadavky koaličních poslanců a pod tlakem veřejnosti, která chce mít o délce pobytu polských vojáků v Iráku jasnou představu.

"V druhé polovině roku se změní naše mise v Iráku na výcvikovou a výcvikově stabilizační. Budeme zvyšovat podíl civilní a hospodářské mise v Iráku," prohlásil polský ministr obrany. Spojené státy podle Szmajdzińského rozhodnutí Varšavy nezaskočilo.

Ministr obrany dodal, že Polsko vyšle další vojáky do Iráku, pokud Rada bezpečnosti OSN prodlouží mandát mnohonárodních sil nebo o to požádá polsko-irácká strana. O tom ale bude rozhodovat nový parlament a nová polská vláda, která vzejde z letošních voleb.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme