Poslanec Ivan Pilip je od pátku zadržován na Kubě

Kubánské úřady od pátku zadržují poslance české sněmovny Ivana Pilipa z Unie svobody a dalšího českého občana Jana Bubeníka, kteří jsou na Kubě na soukromé cestě. Oznámilo to české ministerstvo zahraničí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle ministerstva kubánské úřady českým občanům bez ohledu na jejich žádost neumožnily do třináctého ledna spojení s českým zastupitelským úřadem. Českému chargé d'affaires v Havaně se v noci na dnešek podařilo osobně kontaktovat oba zadržované, kteří jsou podle informací velvyslanectví vyslýcháni kubánskou cizineckou policií. Jako důvod zadržení prý kubánská strana uvedla narušení pobytového režimu.

Mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR Aleš Pospíšil řekl Českému rozhlasu, jakým způsobem bude česká strana postupovat. - Náměstek pro dvoustranné vztahy Hynek Kmoníček si nejdříve vyžádá stanovisko kubánské strany a poté ministerstvo užije všech mezinárodních norem a dohod k tomu, aby se zadržení čeští občané mohli co nejdříve vrátit domů.

Lucie Pilipová je zatím co se týče manželova návratu optimistická a o vývoji situace je českými úřady informována.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme