Putin lituje ochlazení vztahů s Kubou

Ruský prezident Vladimir Putin považuje ochlazení vztahů s Kubou po rozpadu Sovětského svazu za chybu. Zároveň vyzval Spojené státy, aby zrušily embargo proti tomuto karibskému ostrovu. Putin poskytl rozhovor kubánské televizi a tiskové agentuře Prensa Latina před svou středeční cestou do Havany. Bude to první návštěva ruského představitele od roku 1989, kdy na Kubu zavítal sovětský prezident Michail Gorbačov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Chci znovu zdůraznit, že Kuba je naším tradičním partnerem ve světě a především v Latinské Americe,“ řekl Putin. „Rusko právem věnuje latinskoamerickému aspektu své zahraniční politiky stále větší pozornost. Úloha Kuby vzrůstá a tato země je pro nás mimořádně důležitá, protože si vždy zachovávala nezávislé postavení,“ poznamenal.

Ruský prezident od svého nástupu k moci obnovuje vztahy se zeměmi tradičně spjatými se Sovětským svazem, jednak aby posílil vliv Moskvy a za druhé aby dostal zpátky dluhy z komunistické éry.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme