Pyrotechnik zasahoval v Bruselu u auta. Řidič zadržený policií uvedl, že je v něm bomba

Belgická policie zadržela v úterý večer v metropoli Bruselu ujíždějícího řidiče, který prohlásil, že v jeho vozidle je výbušnina. Úřady povolaly pyrotechniky a později podle agentury Reuters zaslechli svědci v okolí dva kontrolované výbuchy.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgická policie zadržela v Bruselu ujíždějícího řidiče. Ten tvrdil, že v jeho vozidle byla výbušnina. Úřady povolaly pyrotechniky a uzavřely prostor. | Foto: Francois Lenoir | Zdroj: Reuters

Kolem místa incidentu byl vytvořen bezpečnostní okruh, který policie uzavřela. Vesměs v místních obchodech uvízlo přes 400 lidí.

Podle belgického listu La Derniere Heure policie začala stíhat vozidlo poté, co projelo několikrát na červenou. Zablokovat ho v jízdě se jí podařilo až napodruhé srážkou s policejním autem. Neúspěšně se jej předtím pokusila zastavit střelbou do pneumatik. Při zadržení řidič policistům řekl, že je v jeho voze bomba.

Podle La Derniere Heure je pachatelem pravděpodobně 36letý Jean-Claude Nshuti. Úřady jeho totožnost zatím nepotvrdily. Podle příjmení jde o osobu původem z černé Afriky. Vozidlo mělo německou poznávací značku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme