Slovenská vláda věří, že se zdravotnictví může obejít bez 2 tisíc lékařů

Vláda Ivety Radičové dnes ukáže plán, jak by mělo fungovat zdravotnictví bez dvou tisíc doktorů. Lékařské odbory mají sice do středy stále čas, aby stáhly hromadné výpovědi, zatím se k tomu ale nechystaly. Slovenský kabinet proto chystá krizový scénář. Ten počítá s tím, že 1. prosince nenastoupí do práce třetina nemocničních lékařů na Slovensku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová

Iveta Radičová | Zdroj: ČTK

Vláda chtěla původně vyhlásit nouzový stav a přinutit lékaře pracovat bez ohledu na výpovědi. Teď si nechává nouzový stav až jako poslední možnost pro ty nemocnice, kde situace nepůjde řešit jinak.

Vláda už nařídila zvýšit platy lékařů v nemocnicích od příštího roku v průměru o 300 eur na měsíc. Premiérka Radičová stále doufá, že alespoň část lékařů svoje výpovědi stáhne. Pokud ne, budou se rušit některá oddělení a jinde i celé nemocnice, aby se výpadek lékařů pokryl.

Vláda je připravená urychlit uznávání diplomů cizincům, aby mohli vypomoct i zahraniční lékaři. Protestující odboráře postup vlády zaskočil. Tvrdí, že bez dvou tisíc lékařů bude mít slovenské zdravotnictví vážné problémy.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme