Slovensko uctí památku Václava Havla státním smutkem

Slovensko uctí památku posledního československého prezidenta Václava Havla státním smutkem. Vláda premiérky Ivety Radičové se rozhodla den smutku vyhlásit na pátek, tedy na den státního pohřbu Václava Havla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiérka Iveta Radičová se zapisuje do kondolenční knihy za zesnulého exprezidenta Havla | Foto: TASR/ Martin Baumann

Ministři slovenské vlády schválili návrh, ve kterém je Václav Havel popsaný jako symbol sametové revoluce i zásadních politických změn v Evropě koncem 20. století. Podle zákona bude státní smutek platit od 8:00 do 18:00 hodin.

Desítky Slováků se dnes také podepsaly do kondolenční knihy, která je vystavena na úřadu slovenské vlády. Do knihy se podepsali také členové slovenské vlády.

Příznivci Václava Havla na Slovensku svolali dnes vzpomínkové shromáždění do centra Bratislavy. U sochy prvního československého prezidenta T. G. Masaryka lidé zapalovali svíčky a pokládali květiny. Svíčky hoří také před českou ambasádou v Bratislavě, kde jsou také fotografie Václava Havla.

Vojtěch Berger, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme