Španělsko hlásí nejvyšší nárůst úmrtí od vypuknutí pandemie koronaviru, obětí je již téměř 5 tisíc

Ve Španělsku se nákaza koronavirem potvrdila již u více než 64 tisíc lidí. Za posledních 24 hodin přibylo přes 7800 nových případů. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom informoval deník El País. Na nemoc COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, zemřelo od čtvrtka dalších 769 pacientů, což je největší přírůstek za 24 hodin od počátku epidemie v zemi. Celková bilance obětí se vyšplhala na 4858.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé ve Španělsku u katedrály Sagrada Familia | Zdroj: Reuters

Z celkových 64 059 nakažených je podle ministerstva zdravotnictví 36 000 v nemocnicích po celé zemi. Více než 4000 pacientů je na jednotkách intenzivní péče. Přes 9300 lidí se již z nemoci COVID-19 vyléčilo.

V Íránu přibylo za jeden den téměř tři tisíce nakažených, počet úmrtí se zvýšil o 144

Číst článek

Denní přírůstek počtu obětí je vyšší než mezi středou a čtvrtkem, kdy bylo mrtvých 655. Překonal i předchozí přírůstek z úterý na středu, kdy bylo nových obětí 738. To byl přitom dosavadní rekord počtu obětí COVID-19 za 24 hodin. Počet nových případů je ve srovnání s předchozím dnem ale nižší (8578 ve čtvrtek ku 7871 dnes).

Ve Španělsku se první případ nákazy koronavirem potvrdil 31. ledna na Kanárských ostrovech u německého turisty. Nejvíce výskytů infekce zaznamenal dosud madridský autonomní region, kde se k dnešku potvrdilo přes 19 tisíc případů nákazy. Přes 2400 infikovaných v tomto regionu už zemřelo, což je zhruba polovina všech obětí ve Španělsku. Přes 5000 lidí se v madridském regionu uzdravilo.

Druhým nejhůře zasaženým regionem ve Španělsku je Katalánsko, kde se koronavirus potvrdil u téměř 13 tisíc lidí. Zemřelo 880 nakažených.

Španělsko je v současnosti čtvrtou zemí nejvíce zasaženou koronavirem po USA, Číně a Itálii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme