Start Discovery byl odložen minimálně o týden

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír ponechá přes víkend astronauty raketoplánu Discovery v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě, ale start raketoplánu odložil zatím o týden. Nenaplnily se tedy optimistické předpovědi, že by se raketoplán mohl z Mysu Canaveral odpoutat už tuto neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery před odloženým startem | Foto: ČTK/EPA

Tiskové středisko, které hostilo od pondělí stovky novinářů a televizních štábů, se na víkend uzavírá, americký návrat do kosmu se odkládá minimálně o týden. Problém, který způsobila středeční závada na signalizaci stavu paliva v hlavní palivové nádrži, trvá a podle jednoho z manažerů letů raketoplánů Wayna Halea potrvá přesně 4 dny od chvíle, kdy technici skončí opravu, do chvíle možného opakovaného pokusu o start.

NASA a firmy, které s ní spolupracují, vytvořily v různých koutech Spojených států 12 týmů, které nepřetržitě pracují na tom, aby se závadu podařilo odstranit a raketoplán se vydal k Mezinárodní vesmírné stanici v nynějším startovacím okně, které je otevřeno do konce července.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme