Start Discovery byl odložen minimálně o týden

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír ponechá přes víkend astronauty raketoplánu Discovery v Kennedyho vesmírném středisku na Floridě, ale start raketoplánu odložil zatím o týden. Nenaplnily se tedy optimistické předpovědi, že by se raketoplán mohl z Mysu Canaveral odpoutat už tuto neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raketoplán Discovery před odloženým startem | Zdroj: ČTK

Tiskové středisko, které hostilo od pondělí stovky novinářů a televizních štábů, se na víkend uzavírá, americký návrat do kosmu se odkládá minimálně o týden. Problém, který způsobila středeční závada na signalizaci stavu paliva v hlavní palivové nádrži, trvá a podle jednoho z manažerů letů raketoplánů Wayna Halea potrvá přesně 4 dny od chvíle, kdy technici skončí opravu, do chvíle možného opakovaného pokusu o start.

NASA a firmy, které s ní spolupracují, vytvořily v různých koutech Spojených států 12 týmů, které nepřetržitě pracují na tom, aby se závadu podařilo odstranit a raketoplán se vydal k Mezinárodní vesmírné stanici v nynějším startovacím okně, které je otevřeno do konce července.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme