Střelec zabil tři mladé lidi na večírku v americkém Seattlu

Tři lidi zabil a čtvrtého člověka zranil střelec, který v sobotu nad ránem začal pálit do skupiny mladých lidí v domě na předměstí západoamerického Seattlu. Policie zadržela podezřelého muže po několika hodinách na místě vzdáleném téměř 200 kilometrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie blokuje silnici vedoucí do města Mukilteo, kde střelec zabil tři lidi | Zdroj: ČTK

Motiv činu zatím vyšetřovatelé neznají, uvedla agentura AP. Jedna ze svědkyň řekla, že se střelec nedávno rozešel s dívkou přítomnou na večírku.

Dosud neidentifikovaný muž začal střílet v jednom z domů v pobřežním městě Mukilteo severně od Seattlu, kde se v noci na sobotu sešly téměř dvě desítky mladých lidí.

"Byla tam spousta mladých lidí, kteří viděli a slyšeli věci, které by nikdy nikdo neměl prožít," řekla starostka Mukiltea Jennifer Gregersonová, která označila krveprolití za velkou tragédii pro celé město.

Policie státu Washington dopadla podezřelého muže, když ujížděl po dálnici směrem na jih. Nyní je ve vazbě.

Babička osmnáctileté Alexis Gemmerové agentuře AP sdělila, že její vnučka byla na večírku se spolužáky ze střední školy a před střelcem se schovala ve skříni. Pachatelem byl podle ní mladík, který se nedávno rozešel s jednou z přítomných dívek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme