Sunnité i šíité vyzývají Iráčany k účasti ve volbách

Náboženští představitelé v Iráku vyzvali věřící, aby šli příští týden volit. Shodli se na tom zástupci sunnitských i šíitských muslimů. Účast ve volbách je podle nich náboženskou i lidskou povinností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Iráku | Foto: ČTK

Sunnitští předáci vyzvali k co nejširší účasti ve volbách, aby mohli podle svých slov, co nejdříve ukončit okupaci. Vše nasvědčuje tomu, že po dnešních prohlášeních sunnitských a šíitských náboženských vůdců bude účast ve volbách ještě vyšší než při prvních svobodných volbách v lednu tohoto roku.

Ze sdělovacích prostředků ale lze rozeznat rozpor mezi sunnity a šíity. Situace je zcela jiná než v lednu, kdy většina sunnitů volby bojkotovala. Šíitští představitelé tehdy vyzývali k účasti poměrně nevýrazně.

Bezpečnostní situace je i nadále velmi napjatá. I dnes zemřelo při útocích mnoho civilistů a v Bagdádu ještě doznívají následky včerejšího sebevražedného útoku v městském autobuse, při němž přišlo o život více než třicet lidí.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme