Tisíce turistů uvízly na Madeiře. Silný vítr ochromil letiště, spoj z Prahy ani neodletěl

V metropoli portugalského ostrova Madeiry Funchalu je kvůli silným větrům mimo provoz letiště. Tisíce cizinců tak nemohou opustit oblíbenou turistickou destinaci, uvedla agentura DPA. Podle webu pražského letiště zatím na ostrov neodletěl ani spoj Českých aerolinií, který se měl na cestu vydat ve 12.20 a vrátit se měl do Prahy večer.

Funchal (Portugalsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo. Ilustrační foto. | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Pobřeží Madeiry sužuje vichr od víkendu. Úřady kvůli počasí zastavily skoro všechny lety z i do Funchalu.

Na letišti pojmenovaném po slavném fotbalistovi a místním rodákovi Cristianu Ronaldovi panuje podle DPA chaos. Turisté, kteří se chtějí vrátit do vlasti, prý nemají dostatek informací a ztrácejí trpělivost.

Problémy postihly nejméně 5500 cizinců, zejména z Německa, ale i Británie a dalších evropských zemí. Část turistů pospává v letištních halách, jiní si na své náklady sehnali ubytování ve městě.

„Situace je velmi stresující,“ řekl právník Axel Kiermeyer z Hamburku, který chtěl se svou ženou v neděli odletět domů. Požitek z dovolené je každopádně úplně pryč," prohlásil učitel Marko z Kielu.

Špatné počasí zasáhlo o víkendu i italské Jižní Tyrolsko, kde zůstávají uzavřené některé silnice. V oblasti Pustertal dnes pokračovaly úklidové práce na potocích. Škody na nich se pohybují kolem 1,5 milionu eur, v přepočtu přes 39 milionů korun, napsala agentura APA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme