Tragédie na svatbě. Při pádu zdi v Indii zemřelo 24 lidí, včetně čtyř dětí

Při pádu zdi během svatební oslavy zahynulo v Indii nejméně 24 lidí včetně čtyř dětí. K tragédii došlo ve středu večer při prudké bouři. Svatebčané hledali úkryt pod provizorním přístřeškem, jehož zeď se na ně poté zřítila. Další více než dvě desítky lidí byly zraněny.

Nové Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragédie na svatbě. Při pádu zdi v Indii zemřelo 24 lidí, včetně čtyř dětí | Zdroj: Reuters

Neštěstí se stalo v oblasti města Bharátpur v západoindickém státě Rádžasthán, kde byla pro účely svatební oslavy vztyčena provizorní střecha u cihlové zdi.

Stěna dlouhá téměř třicet metrů a vysoká přes tři metry se však vlivem bouře a silného lijáku zřítila na lidi ukryté pod střechou. Zranění byli převezeni do místní nemocnice, o jejich stavu nejsou známy podrobnosti.

Pády budov jsou v Indii poměrně běžné, zvláště během sezony monzunových dešťů. Kvůli obrovskému příchodu lidí do měst za prací, nedostatku levného bydlení a horším předpisům začali stavaři používat méně kvalitní materiály nebo nepovoleně přidávat další patra.

Při jednom z nejhorších neštěstí, kdy se v roce 2013zřítila nelegálně postavená stavba v indické Bombaji, zahynulo 74 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme