USA zatkly téměř 250 osob. Viní je z okrádání zdravotnického programu Medicare

Americká policie při celostátní razii zatkla 243 lidí a obvinila je z účetních podvodů při využívání vládního zdravotnického programu Medicare. Podle dnešního sdělení amerického ministerstva spravedlnosti dosahuje škoda 712 milionů dolarů (17 miliard korun).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf FBI James Comey představuje v sídle ministerstva spravedlnosti novináře s výsledky razie | Zdroj: Reuters

Mezi zatčenými je podle ministerstva 46 lékařů, sester a dalších diplomovaných pracovníků. Obvinění je založeno na řadě podvodných spiknutí.

Podle vyšetřovatelů docházelo k případům, kdy byla předepsána zbytečná léčba, případně inkasovány peníze za léčebné procedury, které se neuskutečnily.

Podle agentury Reuters jde o nejrozsáhlejší kriminální kauzu v dějinách programu Medicare, jak pokud jde o počet zadržených, tak i o výši způsobené škody.

Mnoho osob bylo zadrženo na Floridě, jen v Miami podle policistů připravilo 73 lidí stát o 263 milionů dolarů. Další zatčení se uskutečnila v Houstonu, Dallasu, Los Angeles, Detroitu, New Yorku a dalších městech.

"Ministerstvo spravedlnosti se v dalších dnech soustředí na prevenci podobných případů a na potrestání lidí, jejichž kriminální činnost zvyšuje náklady na zdravotnictví a ohrožuje systém, na němž závisí životy lidí," komentovala kauzu ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová.

K podobným případům, byť méně rozsáhlým, podle ministerstva docházelo už v minulosti.

Od roku 2007 bylo za podvody v programu Medicare obviněno 2100 lidí, celková způsobená škoda dosahuje 6,5 miliardy dolarů

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme