V Brazílii sjel ze srázu turistický autobus, zahynulo nejméně 50 lidí

Při tragické nehodě autobusu na horské silnici v jihobrazilském státě Santa Catarina zemřelo nejméně 50 lidí. Je mezi nimi osm dětí a tři mladiství. Sedm cestujících převezli záchranáři s vážným zraněním do nemocnice. Policie upozorňuje, že počet obětí se může ještě zvýšit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výbuch na vrtné lodi u brazilských břehů zranil 10 dělníků, vrtulníky je transportovaly do nemocnice | Foto: Reuters

Autobus vezl věřící na setkání jedné evangelikální církve v sousedním státě Paraná. Při klesání vyjel v zatáčce ze silnice a řítil se 400 metrů z kopce, než se zastavil. Podle dopravní policie mu zřejmě selhaly brzdy.

K zásahu přijelo 100 záchranářů, policistů a dobrovolných hasičů. Práci jim ale ztěžuje obtížný terén, nehoda se totiž stala v hornaté části uprostřed atlantského pralesa. Navíc v době, kdy se už stmívalo.

Přímo k autobusu se kvůli neprostupnému terénu nedostanou sanitky, přistát tam nemohl ani vrtulník vojenské policie. Přímo na místě navíc nefungují vysílačky ani mobily.

Úřady teď čekají, až se přihlásí příbuzní - doklady u sebe neměla ani většina zraněných, kteří teď jsou v několika nemocnicích.

Horská silnice poblíž města Joinville je pro turisty velmi atraktivní, ale také nebezpečná. V posledních pěti letech na ní při předchozích nehodách zemřelo celkem 66 lidí.

David Koubek, Anna Kottová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme