V Itálii pozatýkali sto mafiánů, působili hlavně na předměstí Říma

Italským policistům se podařilo po ročním pátrání rozbít silné mafiánské klany v Lamezia Terme a v Ostii u Říma. Celkem dnes pozatýkali více než sto mafiánů. Pro italskou policii je to velký úspěch. Působení mafie v hlavním městě je novinkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italská policie | Zdroj: ČTK

V Římě i dřív působily bandy vyděračů a zločinců, nešlo ale o mafii. Ostie je v podstatě římská pláž, kam se stěhují Římané, kteří nemají na byt v hlavním městě nebo kteří chtějí klidnější bydlení, než jaké je v okrajových čtvrtích Říma. Žije tam také mnoho imigrantů.

Ostie je bohaté město s plážovými strukturami, spoustou barů a restaurací a s mnoha obchody. A právě na tyto struktury se zaměřila mafie. Zapustila kořeny přibližně před deseti lety. Ostii si rozdělily dva klany, vázané na sicilskou mafii a prakticky ovládly město.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovnice Českého rozhlasu Vědunka Lunardi v pořadu Stalo se dnes

Z odposlechů nebo výpovědí bývalých mafiánů, kteří se rozhodli pro spolupráci s policií vyplývá, že získali desítky obchodů a plážových zařízení tradičním mafiánským způsobem, tedy lichvou, vydíráním, výpalným i brutálním násilím.

Ještě před několika lety vládlo přesvědčení, že mafiánské organizace Řím nezajímá. Dnes je ale ve věčném městě mnoho barů anebo sázkových kanceláří zavřených, protože byly zabavené mafii.

Vědunka Lunardi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme