V Paříži našli lidé tři ženy s prostřelenou hlavou, jedná se o kurdské aktivistky

Tři mrtvé ženy dnes našli kolemjdoucí u budovy Kurdského institutu v Paříži. Jedná se o kurdské aktivistky, jednou z nich je spoluzakladatelka Kurdské strany pracujících. Pařížská policie vyšetřuje případ jako vraždu, některé francouzské deníky mluví o popravě. Útok už odsoudil francouzský ministr vnitra Manuel Valls.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzský ministr vnitra Manuel Valls na místě, kde byly nalezeny tři zastřelené kurdské aktivistky. | Zdroj: ČTK

Všechny tři ženy patřily k militantnímu hnutí Kurdská strana pracujících, které usiluje o vznik samostatného státu Kurdistánu. Jednou z obětí je spoluzakladatelka hnutí Sakine Cancizová, další je pracovnice Kurdského institutu Fidan Doganová.

Ženy byly nalezeny s kulkou v hlavě kolem druhé hodiny ráno, je však možné, že k vraždě došlo už dříve. Naposledy s nimi byl před vraždou někdo v kontaktu včera odpoledne.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vraždě kurdských aktivistek v Paříži informoval tamní zpravodaj ČRo Jan Šmíd.

Informace se rozcházejí v tom, zda k události došlo před Kurdským institutem, nebo přímo v budově, jak tvrdí některé zdroje. Na místě nejsou patrné žádné další stopy násilí, oběti zřejmě samy otevřely vrahovi nebo skupině útočníků.

Vyšeřování stěžuje i fakt, že v okolí nejsou žádné průmyslové kamery a že se policii nepřihlásil ani žádný svěděk.

Na místo přijel také francouzský ministr vnitra Manuel Valls. Prohlásil, že něco podobného nelze tolerovat. Policie bude podle něj dělat všechno pro to, aby byl případ rychle vyšetřen. Vyjádřil také soustrast rodinám obětí.

Před budovou Kurdského institutu se kvůli události sešlo asi 200 příslušníků kurdské komunity, ale i někteří Pařížané. Organizátoři vyzvali ostatní Kurdy žijící v Evropě, aby se sjeli do Paříže a protestovali proti této vraždě. Demonstarce, na kterou dohlíží i francouzská policie, je zatím pokojná.

Jan Šmíd, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme