V pásmu Gazy neutichají incidenty

Nejméně čtyři rakety vypálily izraelské vrtulníky na komplexy palestinských bezpečnostních sil v pásmu Gazy a na západním břehu Jordánu. O život při incidentech přišli tři Palestinci. Podle agentury AFP bylo ve městě Džanín rovněž zasaženo sídlo hnutí Fatah, v jehož čele stojí palestinský předák Jásir Arafat. Útokům se nevyhnula ani mešita v pásmu Gazy. Dvě izraelské střely dopadly do její těsné blízkosti v době, kdy byl uvnitř duchovní vůdce radikální organizace Hamas šajch Ahmad Jasín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

palestinský pohřeb | Foto: ČTK/AP

V sousedním domě byli zraněni dva lidé, Jasínovi se nic nestalo. Mešita byla poškozena; Izraelci však popírají, že by vojáci mířili na ni nebo měli v úmyslu zlikvidovat Jasína.

Představitelé Evropské unie na jejím bruselském summitu zdůraznili, že Izrael pro zastavení terorismu a budování míru potřebuje partnera, jakým je palestinská samospráva a její zvolený prezident Jásir Arafat. Také Moskva považuje izraelskou snahu o izolaci Arafata za velkou chybu. V sobotu to pět připomněl prezident Putin.

Milan Kopp, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme