V továrně na medvídky

Zkusili jste někdy dát dítěti pod stromeček vlastnoručně vyrobenou hračku ? Určitě měla úspěch, ne. Ne všichni se ale k výrobě něčeho ze dřeva nebo z látky rozhodnou. Rodičům ve Varšavě vyšel vstříc obchodní dům specializující se na dětské oblečení a hračky. Před Vánoci otevřel unikátní továrnu na plyšové medvídky. Byl se v ní podívat náš zpravodaj v Polsku Pavel Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v továrně na medvídky | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Kožíšky medvídků, zajíčků a pejsků se plní drcenou umělou silikonovou vatou až se figurka pěkně zakulatí. Každý zákazník si nejdříve vybere prázdnou kůži budoucího mazlíčka a tu mu pak prodavači speciálním strojem naplní. Co se děje s medvídkem, nebo psíkem pak prozradila mikrofonu Českého rozhlasu prodavačka Ania.

"Pak musíte vybrat pro hračku hlas, jakým se bude ozývat při stisknutí bříška. Může to být zvuk štěkajícího pejska nebo bručícího medvěda. Můžete také nahrát svůj vlastní hlas. Pak si budoucí majitel hračky vybere pro medvídka srdíčko a nějaké jméno. Srdíčko a zvukový aparát my zašijeme do hračky a vystavíme pro ni rodný list s vybraným jménem," říká Ania.

V rodném listu je také uvedeno, kdo bude majitelem hračky, tedy komu ji Ježíšek, v případě Polska svatý Mikuláš, přinese. Jdeme tedy vybrat pro hračku hlas.

Někdy je možná lepší na čip umisťovaný v útrobách hračky něco nahrát sám. Rodičovský hlas může působit přívětivěji, než medvědí chrčení.

"Přeji ti hezký den. Mám tě moc rád," to by prý nahrál Míšovi do bříška pan Dariusz pro svého 8 letého synka. Paní Jolanta s paní Hannou už mají medvídka skoro hotového. Prodavačka už jej zašívá.

"Je to výborný nápad. Především pro děti je to skvělé. Jenže my chceme připravit legrační překvapení našim dospělým dětem. Už jim je přes 20. Někteří rodiče chodí do medvídkové továrny i s dětmi, aby si samy mohly vybrat, jaké zvířátko by chtěly mít ve svém pokoji. Pak už záleží jen na tom, aby až do Vánoc nezlobily a hračka se možná pod stromečkem objeví.

"Nevím, snad si ho zasloužím," vykrucoval se před bednou s medvědími kožíšky Maciek. Maminka mu hned dala podmínku, že chce-li medvídka, musí si opravit špatnou známku z dějepisu.

Na králičí kožíšky se zálibně dívaly dcery paní Beaty Krzenowské. Pro své vyhlídnuté hračky už by měly i jména. Maminka ale zatím nechce prozradit, jaké má ona - tedy vlastně svatý Mikuláš s plyšovými králíky úmysly. "To teď přece nemůžeme říct, když to má být překvapení. Uvidíme teprve pod stromečkem, jestli tam ti králíci budou," vše nasvědčovalo tomu, že se maminka Beata nechá dcerami zviklat a Bobka s Felkem k nim domů Mikuláš na Štědrý den přinese.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme