Jedenáctka zemí žádá o pomoc pro uprchlíky z Venezuely. Podporu má nabídnout i OSN

Latinskoamerické země vyzvaly k poskytnutí zdrojů na pomoc tisícovkám venezuelských migrantů. Podporu mají nabídnout jak samotné státy, tak i OSN a další organizace. Kromě toho jedenáct latinskoamerických zemí v deklaraci, kterou podepsaly v úterý, vyzvaly Venezuelu k přijetí humanitární pomoci, informovala agentura AFP.

Quito Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelští běženci v ekvádorské metropoli Quito | Foto: Daniel Tapia | Zdroj: Reuters

Skupina 11 latinskoamerických zemí podepsala v ekvádorské metropoli Quitu deklaraci vyzývající k „podstatnému navýšení“ zdrojů určených k pomoci s exodem Venezuelanů, kteří prchají před ekonomickým kolapsem své země.

Jižní Amerika čelí největší migrační vlně za 50 let, z Venezuely utekly více než dva miliony lidí

Číst článek

Prohlášení podepsali zástupci Argentiny, Brazílie, Ekvádoru, Kostariky, Kolumbie, Chile, Mexika, Panamy, Paraguaye, Peru a Uruguaye po dvoudenním setkání, informovala agentura Reuters.

Výdaje na pomoc venezuelským migrantům mají navýšit samotné státy a podpořit je má také OSN a další „specializované mezinárodní organizace“.

Skupina států dále vyzvala venezuelskou vládu prezidenta Nicoláse Madura k přijetí humanitární pomoci s cílem zmírnit migrační krizi.

Text nepodepsala Bolívie, která je spojencem Madurova režimu. Dominikánská republika se má k prohlášení připojit v brzké době.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme