Vietnamský prezident propustil přes 10 tisíc vězňů. Političtí mezi nimi nejsou

Vietnamský prezident dnes vyhlásil amnestii pro více než 10 tisíc vězňů. Omilostněni byli u příležitosti oslav nezávislosti země. Mezi propuštěnými jsou i křesťané, kteří jsou běžně v komunistickém Vietnamu pronásledováni. Jak upozorňují lidsko-právní organizace, na svobodu se ale nedostal nikdo ze třech stovek tamních politických vězňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnam. | Zdroj: Reuters

I přesto, že mezi propuštěnými nejsou političtí disidenti, amnestie vietnamského prezidenta Truong Tan Sanga se dotkne alespoň několika představitelů etnických menšin, vyznávajících křesťanství.

Mezi 10 tisíci vietnamskými trestanci propuštěnými na svobodu je pak 11 cizinců. Jak uvedl tiskový mluvčí prezidenta, vězňům chce dát socialistická vláda a strana šanci navrátit se k čestnému životu.

Opozice ale kroky vlády kritizují jako laciné gesto. Vietnamský biskup navíc upozornil, že v tamních věznicích je stále zadržováno nejméně 258 politických vězňů, na které se amnestie nevztahuje.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme