Washington zřejmě v Iráku nasadí svou brigádu z Jižní Koreje

Spojené státy se chystají stáhnout jednu svou armádní brigádu z Jižní Koreje a nasadit její 4000 vojáků v Iráku. Informuje o tom dnešní jihokorejský list Džung-ang ilbo. Podle člena jihokorejského ministerstva zahraničí Kima Suka o stažení Soul a Washington nyní diskutují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mariňáci | Foto: USMC

Přesun by se měl týkat brigády 2. pěší divize, která působí jižně od přísně střežené hranice mezi oběma Koreami. Spojené státy mají v jižní části korejského poloostrova 37 000 vojáků.

Italské jednotky musely vyklidit svou základnu v jihoiráckém městě Násiríja, kterou včera opakovaně ostřelovali iráčtí povstalci. Hospitalizováno bylo nejméně deset Italů, jeden z nich je ve vážném stavu. Útočníci pocházejí podle všeho z řad stoupenců radikálního šíitského duchovního Muktady Sadra.

Na pomoc italským jednotkám byli povoláni portugalští policisté, kteří se zapojili do bojů v Iráku vůbec poprvé od svého nasazení v Násiríji loni v listopadu.

Milan Kopp, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme