Světová zdravotnická organizace schválila čínskou vakcínu Sinovac pro nouzové použití

Světová zdravotnická organizace (WHO) schválila druhou čínskou vakcínu proti nemoci covid-19. Už dříve povolila používat čínskou očkovací látku Sinopharm, nyní rozhodla, že vakcína Sinovac je vhodná pro nouzové použití.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světová zdravotnická organizace doporučuje Sinovac pro lidi starší 18 let, horní věkovou hranici pro očkování touto vakcínou nestanovila (ilustrační foto) | Foto: Willy Kurniawan | Zdroj: Reuters

Dvoudávkovou látku využije i program COVAX, který distribuuje vakcíny do chudých zemí. V současnosti jich má nedostatek.

Světová zdravotnická organizace doporučuje Sinovac pro lidi starší 18 let, horní věkovou hranici pro očkování touto vakcínou nestanovila. Druhou dávku aplikovat po dvou až čtyřech týdnech.

Ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus rozhodnutí o použití vakcíny Sinovac podle agentury Reuters uvítal s tím, že vakcína bezpečná a jednoduchá na skladování i pro chudé země. Nyní je klíčové, abychom vakcíny rychle dostali k lidem, kteří je potřebují, řekl na tiskové konferenci.

K třetí čínské vakcíně, kterou vyrobila společnost CanSino Biologics, už také existují data z klinických studií, o jejím použití však zatím Světová zdravotnická organizace rozhodovat nebude.

Marcel Faltys, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme