Záměr redukovat americkou armádu naráží na odpor

Plán ministra obrany USA Donalda Rumsfelda snížit počet příslušníků amerických ozbrojených sil vyvolává ostré protesty. Šéf Pentagonu zvažuje především redukci vojenských jednotek rozmístěných v Evropě, neboť v porovnání s ostatními částmi světa je válečná hrozba na starém kontinentě minimální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodajky Českého rozhlasu ve Washingtonu Olgy Krupauerové Donald Rumsfeld zvažuje redukci válečné flotily ve Středozemním moři a snížení počtu příslušníků americké armády o dvě divize. Ministr obrany ale naráží podle dnešního listu The Washington Times na odpor civilních a vojenských šéfů ozbrojených složek, kteří naopak volají po zvýšení stavů armády. Ministr Rumsfeld by měl během léta rozhodnout, zda opustí stávající vojenskou strategii. Snížení početních stavů amerických ozbrojených sil by zároveň uvolnilo peníze na financování programu protiraketové obrany.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme