Zarkáví prý chystá chemické útoky v Evropě

Nejnebezpečnější terorista světa, Jordánec abú Músá Zarkáví údajně plánuje chemický útok v Evropě. Ve svém dubnovém čísle to s odvoláním na německé a jordánské tajné služby tvrdí německý politicko-analytický měsíčník Cicero.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková

Jeden z nejhledanějších teroristů a hlavní spojenec sítě Al-Káida v Iráku se prý pokouší vyrobit a použít chemické bojové látky. "Jednou v Evropě prožijeme velký třesk a bude za ním Zarkáví," řekl v magazínu pracovník německé Spolkové zpravodajské služby BND.

Podle bezpečnostních služeb má Zarkáví pokusná centra na severním Kavkazu a v Gruzii. Západní tajné služby ale nevědí, jak dalece se svými pokusy dosud uspěl. "Víme jen, že na tom pracuje," prohlásil člen tajných služeb v měsíčníku.

Jordánec Zarkáví, "korunní princ Usámy bin Ládina", se skrývá v Iráku a podporuje jej Írán. Podle tajných služeb je právě on mužem v pozadí islamistických teroristických útoků. Jordánské a německé tajné služby jej podle magazínu označily za nejnebezpečnějšího muže současného světa.

Nynější analýza v Ciceru není první varovnou zprávou týkající se Zarkávího útočných plánů. V polovině března napsal americký časopis Time s odvoláním na americkou rozvědku, že Zarkáví možná plánuje útoky na běžné civilní cíle v USA, například na školy či divadla. USA vypsaly na jeho dopadení odměnu 25 milionů amerických dolarů.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme