Židovskou komunitu v Německu pobouřily výroky ministryně o Izraeli

Židovská komunita v Německu protestuje proti výroku ministryně pro rozvojovou pomoc na adresu izraelské ofenzívy v Libanonu. Heidemarie Wieczorek-Zeulová vyzvala OSN k prošetření obvinění, že Izrael používal při útocích kobercové bombardování. Kancléřka Merkelová se od prohlášení distancovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová | Foto: AFP

Mluvčí německé vlády uvedl, že ministryně Wieczorek-Zeulová jednala na vlastní pěst a bez předchozí konzultace s kabinetem. Ten oficiálně zastává názor, že poslední eskalaci násilí na Blízkém východě rozpoutalo hnutí Hizballáh únosem dvou izraelských vojáků.

Předsedkyně Ústřední rady Židů v Německu Charlotte Knoblochová obvinila ministryni z předpojatosti a rozdmýchávání protiizraelských nálad. Židovskou komunitu také pobouřila návštěva Wieczorek-Zeulové minulý týden v Libanonu.

"Ministryně měla napřed zajet do Izraele, tedy za napadenými, ne za agresory," dodala Knoblochová. S předsedkyní Ústřední rady Židů se včera sešla kancléřka Merkelová, aby vážný spor urovnala. Mateřská strana ministryně SPD se ale za Wieczorek-Zeulovou demonstrativně postavila.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme