místopředseda

místopředseda v textech na iROZHLASU

| ČTK |Zprávy z domova

Sobotku podpořili i v Moravskoslezském kraji. Ze 14 regionů získal 13 nominací

Moravskoslezská ČSSD ve čtvrtek navrhla na předsedu strany Bohuslava Sobotku. Premiér a současný šéf sociální demokracie tak má před březnovým sjezdem nominaci ze všech regionů kromě jihočeského. Hlasování o nominaci na prvního místopředsedu dopadlo nerozhodně, dosavadní statutární místopředseda Milan Chovanec stejně jako Sobotkův kritik Jeroným Tejc dostali shodně 65 hlasů.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Místopředseda svazu bojovníků za svobodu Andres pracoval pro StB. Odstoupit nechce

Český svaz bojovníků za svobodu má další problém. Na protest proti jednání ústředního výboru ze svazu v říjnu vystoupili válečný hrdina Pavel Vranský nebo dvě ženy spojené s ležáckou tragédií. Pořad České televize 168 hodin teď přišel s informací, že místopředseda svazu Milan Andres pracoval před rokem 1989 pro vojenskou kontrarozvědku, která spadala pod Státní bezpečnost (StB). Andres to nepopírá, ale funkce se vzdát nehodlá.

|Lenka Jansová, Mikuláš Klang |Zprávy z domova

Staronovým předsedou KSČM se stal Vojtěch Filip, stranu vede už 11 let

Komunisty, tedy nejsilnější opoziční stranu, velké změny nečekají. Další čtyři roky je dál povede Vojtěch Filip. V tajné volbě na pražském sjezdu obhájil funkci, když získal 203 hlasů. Jeho jediného protikandidáta, bývalého místopředsedu ÚV KSČM a zastánce radikálnějších změn ve straně Josefa Skálu podpořilo 150 delegátů. Vojtěch Filip vede komunisty už jedenáctým rokem.