Pospíšil

Pospíšil v textech na iROZHLASU

|Jaroslav Skalický, Matěj Skalický |Regiony

Pospíšil bere výhru v kraji za satisfakci, šance stát se hejtmanem je ale malá

Ve většině krajů mají po volbách nejvyšší šance na sestavení společné koalice ČSSD a KSČM. Platí to i o kraji Plzeňském, přestože v něm vyhrála ODS. Stalo se tak zásluhou exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, který sám získal přes 18 tisíc hlasů, což je po lidovci Stanislavu Juránkovi a sociálním demokratovi Michalu Haškovi v Jihomoravském kraji třetí nejlepší „osobní“ výsledek.

|Martina Spěváčková |Zprávy z domova

Premiér Nečas podporuje Pospíšila jako kandidáta na plzeňského hejtmana

Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil povede občanské demokraty v podzimních volbách v Plzeňském kraji. Kandidaturu na hejtmana mu jednomyslně schválila výkonná rada ODS. Plzeňský region přišel se změnou kandidátky poté, co premiér a šéf ODS Petr Nečas Pospíšila odvolal. Jako důvod uvedl exministrovy údajně špatné manažerské a rozpočtové schopnosti. Jako kandidáta na plzeňského hejtmana Nečas Pospíšila ale podporuje.

|Martina Spěváčková, Veronika Neprašová, krw |Zprávy z domova

Vedení ODS potvrdilo Pospíšila jako volebního lídra v Plzeňském kraji

Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil povede občanské demokraty v podzimních volbách v Plzeňském kraji. Kandidaturu na hejtmana mu jednomyslně potvrdila výkonná rada ODS. Změnu kandidátky schválil už večer regionální sněm. Regionální ODS věří, že s exministrem v čele vzrostou její šance na úspěch ve volbách.

|Alžběta Havlová, bre |Zprávy z domova

Proti způsobu odvolání Pospíšila protestovali lidé v ulicích Prahy, Brna i Liberce

Několik stovek lidí protestovalo v ulicích Prahy, Brna i Liberce kvůli odvolání Jiřího Pospíšila z křesla ministra spravedlnosti. Důvody premiéra Petra Nečase považují za nevěrohodné a požadují hlavně nezávislou justici. Asi 300 lidí demonstrovalo v Brně, kolem tisícovky se pak podle reportérky Radiožurnálu sešlo na náměstí Míru v Praze.

Peníze mohou být zástupný důvod, pravda se rychle ukáže, říká Pospíšil o svém odvolání

|Martin Hromádka, Jan Bumba |Zprávy z domova

Jiřího Pospíšila z ODS odvolání z postu ministra spravedlnosti překvapilo. Podle něj o jeho požadavcích na navýšení rozpočtu pro resort premiér Petr Nečas dlouhodobě věděl. Právě to Nečas uvedl jako důvod ministrova nuceného odchodu. Radiožurnálu Pospíšil řekl, že jeho konec může souviset s obsazením postu vrchního státního zástupce, rozhodnutí premiéra však respektuje.

|Jakub Šídlo, mta, Jan Bumba |Zprávy z domova

Pospíšil chtěl jmenovat Bradáčovou vrchní státní zástupkyní. Už to nestihnu, lituje

Dnes odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil měl od minulého týdne na stole návrh na jmenování ústecké žalobkyně Lenky Bradáčové vrchní státní zástupkyní v Praze. Návrh mu předložil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, ministr ale o něm zatím nestihl rozhodnout. Podle spekulací bylo právě chystané jmenování Bradáčové hlavním důvodem Pospíšilova odvolání z funkce. Exministr to dnes nepotvrdil, ani nevyvrátil.