Šnajdr

Šnajdr v textech na iROZHLASU

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Dohoda o odškodnění pro tři exposlance ODS by mohla být uzavřená do několika dnů

Ministerstvo spravedlnosti se nejspíš dohodne na mimosoudním vyrovnání se třemi bývalými poslanci ODS do několika dnů. Smlouva s Ivanem Fuksou, Markem Šnajdrem a Petrem Tluchořem má podle informací Českého rozhlasu obsahovat omluvu a finanční odškodnění. Exposlanci se pak nebudou kvůli nezákonnému trestnímu stíhání dál soudit.

| mka, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Exposlanec Fuksa se dál soudí o odškodné za vazbu. Trpěl pak nespavostí, řekl jeho psychiatr

Exposlanec ODS Ivan Fuksa po policejním zásahu utrpěl posttraumatický šok a měl problémy s nespavostí, vypověděli u soudu svědci. Bývalý politik se u soudu domáhá odškodnění za nezákonnou vazbu a stíhání, po státu chce 4 miliony korun. Stejně jako exposlanci Marek Šnajdr a Petr Tluchoř ale jedná i o mimosoudním vyrovnání s ministerstvem spravedlnosti.

| bre, Jaroslav Gavenda |Zprávy z domova

Exposlanec Šnajdr nebude chtít finanční odškodnění za vazbu, pokud se mu stát omluví

Bývalý poslanec ODS Marek Šnajdr nebude chtít po státu žádné finanční odškodnění, pokud se mu stát omluví za nezákonnou vazbu. V té strávil na začátku takzvané kauzy Nagyová 33 dní, než Nejvyšší soud jeho stíhání s odkazem na poslaneckou imunitu zastavil. Šnajdr pak stát zažaloval, soud nyní jeho případ odročil, aby se s ministerstvem spravedlnosti domluvil na podmínkách smíru.

|Petr Sehnoutka, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Vrchní státní zástupce Ištvan chce dál stíhat exposlance Tluchoře, Fuksu a Šnajdra

Aktéři kauzy kolem poslaneckých trafik netrpělivě očekávají, jak jim Nejvyšší soud zdůvodní své rozhodnutí. V sedmistránkovém odůvodnění by mělo být vyjasněno, za jakých okolností se na bývalé poslance Petra Tluchoře, Marka Šnajdra a Ivana Fuksu vztahuje imunita. Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan je ale chce dál stíhat.

|Vladimír Kroc, mta, Veronika Neprašová |Zprávy z domova

Stíhání Šnajdra, Tluchoře a Fuksy zatím trvá, Ištvan žádá vyjasnění imunity

Stíhaní exposlanci ODS Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa budou propuštěni z vazby. Nejvyšší soud rozhodl, že nemůžou být trestně stíháni. V době, kdy se údajně měli dopustit korupce, totiž měli poslaneckou imunitu. Vrchní státní zástupce v Olomouci Ivo Ištvan ale Českému rozhlasu řekl, že jejich stíhání zatím nezastaví.

Šnajdr, Tluchoř a Fuksa nesmí být stíháni, podle soudu měli imunitu

|Věra Pfeifferová, mta, Veronika Neprašová |Zprávy z domova

Exposlanci ODS Marek Šnajdr a Petr Tluchoř nesmí být souzeni za údajnou korupční kauzu, kvůli které jsou už měsíc ve vazbě. Nejvyšší soud dnes potvrdil jejich stížnost a vyňal je z pravomoci orgánů činných v trestním řízení. Důvodem je poslanecká imunita, kterou v době údajného kupčení s posty ve státní správě měli. Analogický postup se vztahuje i na třetího z trojice stíhaných exposlanců Ivana Fuksu.

|Andrea Brtníková, Marína Dvořáková, Vojtěch Kouřímský, ak |Zprávy z domova

Do vazby poslal soud šest lidí, mezi nimi i Nagyovou. O Šnajdrovi se teprve rozhodne

Po policejním zatýkání v polovině týdne dnes pokračoval případ údajné korupce a zneužití zpravodajských služeb u soudu. Okresní soud v Ostravě uvalil vazbu na šest ze sedmi obviněných, o nichž dnes rozhodoval. Na svobodě bude vyšetřován pouze současný šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda. O bývalém poslanci Marku Šnajdrovi bude soud rozhodovat zítra.

|Martina Mašková, Lenka Jansová, Michaela Vydrová |Zprávy z domova

Ředitel VZP Pavel Horák rezignoval. Novým ředitelem byl zvolen Zdeněk Kabátek

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Horák končí ve funkci. Na dnešní správní radě rezignoval. Novým ředitelem byl radou zvolen vedoucí ekonomiky ministerstva zdravotnictví Zdeněk Kabátek. Získal 18 z 27 hlasů. Končí i předseda rady a bývalý poslanec za ODS Marek Šnajdr. Ten se vzdal předsednické funkce, ale členem dál zůstává. Do svého čela si radní zvolili náměstka ministra Petra Noska.