Oheň v areálu Nemocnice Na Bulovce. Na místě je devět hasičských jednotek

Pražští hasiči zasahují v areálu nemocnice na Bulovce, v tuto chvíli je tam 6 jednotek profesionálních a 3 jednotky dobrovolných hasičů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahující při požáru (Ilustrační foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Podle informací Radiožurnálu hoří jednopodlažní budova bývalých kanceláří. Objekt zasažený požárem je určený k demolici, hořelo v něm už v minulosti.

Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, který předurčuje potřebu asi deseti požárních jednotek. Na místě jich je devět. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky zatím není hlášeno, že by požár ohrozil chod nemocnice.

Hořící objekt je v zadní části areálu. Objekt patří městské části, ne nemocnici "Na místě je v tuto chvíli šest jednotek profesionálních a tři jednotky dobrovolných hasičů," upřesnil Kavka. Jde o budovu montovanou z panelů, zasažena je plocha asi 40 krát osm metrů. Škoda podle Kavky nebude velká. Během požáru nebyl nikdo zraněn.

"Některé části budovy hrozí zřícením, musíme ji proto ještě opatrně rozebrat, abychom se dostali ke skrytým ohniskům požáru," uvedl mluvčí. Na určení příčiny je podle něj brzo. "Objekt ale často využívají bezdomovci. Při dřívějších požárech byl příčinou lidský faktor. Vyšetřování se tedy zřejmě bude ubírat tímto směrem," dodal Kavka. Uvnitř objektu hasiči nikoho nenašli.

Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme