Automobilka Daimler musí šetřit

Tvrdá úsporná opatření musí přijmout německá automobilka Daimler. Ta v loňském roce zaznamenala pokles provozního zisku o plných 70 procent. Může za to hlavně slabý odbyt vozů Mercedes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přední pohled | Foto: mercedes-benz.cz

Daimler ale ještě taky pocítil důsledky prodeje prodělečné automobilky Chrysler. Čistý zisk německého koncernu loni klesl na 1,4 miliardy eur ve srovnání se čtyřmi miliardami v roce 2007. "Byl to rok dvou tváří," prohlásil šéf Daimleru Dieter Zetsche.

Narážel tak na kontrast mezi rekordním prodejem luxusních vozů v první půlce roku a masivním propadem hlavně v závěrečném čtvrtletí. Jen divize vozů Mercedes-Benz zaznamenala v posledních třech měsících ztrátu ve výši 359 milionů eur.

Stuttgartský výrobce aut tak musí sáhnout k úsporným opatřením. Krátit se budou dividendy, bonusy pro zaměstnance a zmrazení platů potká i vrcholné manažery. Na neurčito zřejmě bude odsunuta taky výstavba nové centrály koncernu v Untertürkheimu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme