Britský premiér je proti zvýšení rozpočtu EU na příští rok

Evropská unie nesmí být imunní vůči utahování opasků v době, kdy vlády členských zemí snižují veřejné výdaje. To je názor britského premiéra Davida Camerona, který odmítl návrh evropské komise na zvýšení rozpočtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Cameron. | Foto: Tiskový servis Evropské komise

Návrh Evropské komise na zvýšení rozpočtu Unie v příštím roce o 4,9 procenta by stál Británii dodatečných 682 milionů liber. To je v přepočtu 400 liber na každou domácnost. Premiér David Cameron s tím nesouhlasí.

V rozhovoru pro BBC řekl, že je nemyslitelné aby Brusel byl imunní vůči utahování opasků v době snižování rozpočtu jednotlivých ministerstev a moratoria na příjmy pracovníků ve veřejném sektoru.

List Daily Mail poznamenává, že evropská komise vyžaduje zvýšení rozpočtu navzdory skutečnosti, že vynakládá miliony na bizarní projekty jako je hydroterapie pro psy. Podle autora redakčního článku by jakékoli zvýšení britského příspěvku do pokladny unie bylo zradou poplatníka.

Milan Kocourek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme