ČSA ubývají cestující, aerolinky budou propouštět

Letecké společnosti bojují s úbytkem cestujících. Podle údajů Asociace evropských leteckých společností je květnový osmiprocentní propad nejhorší od začátku ekonomického poklesu, který snížil zájem o služební i turistické cesty. České aerolinie podle této statistiky přišly o víc než deset procent cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo | Foto: Marián Vojtek

Od zimního letového řádu proto České aerolinie omezí počet letů na vybraných evropských spojích, případně je i zruší. Nebudou také provozovat vlastní dálkovou linku do New Yorku. Počet letadel se tak sníží asi o desetinu a nadbyteční budou i lidé. Podle prezidenta asociace pilotů CZ ALPA Filipa Gaspara ale vedení firmy o hromadném propouštění s odbory zatím nejednalo.

"My jsme obdrželi informaci o tom, že ČSA chystá redukci flotily, a to samozřejmě je spojeno i s propouštěním provozních i neprovozních zaměstnanců. Co se týká přesných počtů, tak ještě informace nemáme a předpokládám, že to jednání bude probíhat v následujících týdnech, asi nejvíce v průběhu srpna."

"My samozřejmě čekáme na nějaké podrobnější údaje k tomu, očekáváme i zdůvodnění, protože ty poklesy počtu cestujících nejsou už v této době tak velké v porovnání s loňským rokem," dodal Filip Gaspar.

Přečtěte si také:
České aerolinie zruší v zimě přímou linku do New Yorku
ČSA se v prvním čtvrtletí propadly do ztráty 1,3 miliardy korun
Vláda z privatizace Českých aerolinií vyřadila Aeroflot a Odien
Nejrizikovější uchazeč o ČSA je podle BIS Aeroflot
Vládě hrozí kvůli ČSA dvojí zklamání
I. Fuksa: Privatizace ČSA by měla pokračovat i v případě demise
Zájem o koupi Českých aerolinií mají čtyři investoři

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme