Ekonomické informace 1. 2. 2002

Klientům Poštovní spořitelny se ode dneška prodraží výběr z bankomatu Československé obchodní banky. Za výběr prostřednictvím Maxkarty či platební karty zaplatí pět korun, zatímco dosud byl výběr zdarma. Při výběru z bankomatů jiných bank zaplatí 25 korun proti dosavadním deseti korunám. Prvním bankovním domem, který k tomuto kroku přistoupil, byla Česká spořitelna. Ta zvýšila poplatek bankám za výběr jejich klientů ze spořitelních bankomatů z 20 na 47 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

bankomat | Foto: Jan Rosenauer

Průmyslovou zónu Lešná ve Valašském Meziříčí začnou využívat zemědělci. Tamní radnice ji hodlá nabídnout k tomuto účelu, protože 57 hektarů není plně využito. Mluvčí městského úřadu Josef Beneš uvedl, že tím se ale město dalšího hledání nových investorů nevzdává. Zatím přistoupí na návrh tamních zemědělců, kteří přislíbili zaplatit za tuto půdu i daň z nemovitosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

J.Beneš: Zóna Lešná

Zajímavý investorský projekt se naopak rýsuje v mostecké průmyslové zóně Joseph. Na sever Čech totiž zamíří mexická firma Nemak. Ta chce už během dubna zahájit na devatenáctihektarovém pozemku výstavbu svého jediného evropského závodu na výrobu hliníkových motorových hlav a bloků. Podrobnosti Eva Holá, z Českého rozhlasu Ústí nad Labem.

Přehrát

00:00 / 00:00

E.Holá: Nemak jde do Mostu

Polská vláda se potýká se špatným podnikatelským prostředím ve své zemi. Loni totiž zaznamenala pouze jednoprocentní nárůst hrubého domácího produktu. Pro srovnání Česká republika se může pochlubit s téměř 3 a půl procentním nárůstem. Cílem kabinetu premiéra Leszka Millera je pro rok 2004 dosažení pětiprocentního růstu HDP a jak informuje varšavský zpravodaj Českého rozhlasu Pavel Novák, v první fázi podpůrných programů chce polská vláda investovat 150 miliard zlotých na výstavbu bytů a zejména dopravní infrastruktury.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Novák: Polské ekonomické balíčky

Evropská komise si nejspíš připíše zase jedno vítězství. Bilaterální dohody mezi některými leteckými společnosti v Evropské unii a Spojených státech jsou prý ilegální. Takový je předběžný názor Evropského soudního dvoru, o který požádala Evropská komise. Více už náš bruselský zpravodaj Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M.Fridrich: Letecké kartely

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme