Za vysoké ceny plynu v Evropě podle Putina nemůže Rusko. Odmítá, že by dodávky používal jako zbraň

Kreml vyzval Evropu, aby nesvalovala vinu za růst cen plynu na Rusko. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin. Podle něj ceny plynu v Evropě rostou kvůli nedostatku elektrické energie, k čemuž přispěl pokles výroby ve větrných elektrárnách. Evropští lídři taky podle jeho slov upřednostňovali krátkodobé dohody o dodávkách před těmi dlouhodobými.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že ke snížení napětí i cen plynu by prý přispělo spuštění plynovodu Nord Stream 2 (ilustrační foto) | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že ke snížení napětí i cen plynu by prý přispělo spuštění plynovodu Nord Stream 2. Ten má dodávat ruský plyn přes Baltské moře do Německa.

Největší dodavatel plynu innogy zvýší od 20. listopadu cenu, u základního produktu o 10,6 procenta

Číst článek

Potrubí je sice dostavěné. Komerční dodávky mohou ale začít teprve poté, co je odsouhlasí německý regulátor.

Odmítl ale, že by Rusko používalo plyn jako zbraň. Podle něj se za posledních deset let na evropském trhu dramaticky zvýšil podíl obnovitelných zdrojů energie. Tento sektor ale trpí výkyvy ve výrobě, především kvůli počasí.

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme