Krok směrem k umělé inteligenci a virtuální realitě. Jižní Korea v pátek spustí komerční provoz sítě 5G

Jižní Korea se stane první zemí, která spustí komerční provoz telekomunikačních služeb páté generace (5G). Předhoní tak Čínu, Spojené státy a Japonsko, které tuto službu také chystají, napsala agentura Reuters.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Síť 5G pro komerční využití chystá i Čína, Japonsko nebo USA, patrně je ale předběhne Jižní Korea. (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Korea doufá, že se jí díky nové technologii podaří učinit průlom v oblastech jako chytrá města a autonomní vozy a zvýšit hospodářský růst, který byl loni nejnižší za šest let. Termín spuštění byl stanoven na tento pátek.

Varování kyberúřadu před Huawei neohrozí aukce pro 5G sítě, oznámil po jednání telekomunikační úřad

Číst článek

Nová technologie umožňuje až 20krát vyšší rychlost přenosu dat než širokopásmová technologie LTE označovaná jako 4G a nabízí lepší podporu umělé inteligenci a virtuální realitě. Někdy může být až stokrát rychlejší.

Jihokorejská firma Samsung Electronics byla první, která v únoru představila 5G telefon. Podle některých analytiků tak zaujala přední pozici na trhu 5G. Místní menší konkurent LG Electronics plánuje představit 5G chytrý telefon koncem tohoto měsíce.

Jihokorejští mobilní operátoři za kampaně propagující 5G utratili miliardy. Největší operátor SK Telecom očekává do konce letošního roku zhruba jeden milion zájemců o 5G. Celkem má 27 milionů uživatelů.

V USA plánuje mobilní operátor Verizon spustit síť 5G ve dvou městech 11. dubna.

Obavy o bezpečnost v souvislosti se sítěmi čínské firmy Huawei zbrzdily výstavbu těchto sítí v mnoha zemích. Jižní Korea se však snaží si těchto obav nevšímat. Ze tří největších mobilních operátorů v zemi SK Telecom a KT nepoužívají vybavení od Huawei. To použil pouze menší mobilní operátor LG Uplus.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme