Stávka energetiků zažehnána

Stávka energetiků nehrozí. Stávající kolektivní smlouvy totiž budou muset dodržet i noví vlastníci elektroenergetických firem. Po setkání s ministrem obchodu a průmyslu Miroslavem Grégrem to oznámili zástupci odborů. V platnosti tak zůstává původní dohoda o odstupném pro propouštěné zaměstnance. Podle Grégra se odstupné liší délkou zaměstnání a pohybuje se od 2 do 13 platů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávka energetiků je tedy definitivně zažehnána. Po setkání s ministrem obchodu a průmyslu Miroslavem Grégrem to oznámili zástupci odborů. Podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka se v případě jakýchkoli problémů bude nejprve jednat. "Byla podepsaná velmi slušná kolektivní smlouva, která zabezpečuje pro zaměstnance v některých případech dost velké odchodné a myslím si, že pokud jde o vyhlášení určité stávkové pohotovosti pravděpodobně už nepřichází v úvahu."

Podle ministra obchodu a průmyslu Miroslava Grégra je privatizace elektroenergetiky je nevyhnutelná ukuteční se v plánovaném rozsahu. Významná pozornost přitom bude věnována sociálním dopadům. Vyplývá to z uzavřených kolektivních smlouv v resortu. "Kolektivní smlouvy jsou uzavřeny na dva roky a to odstupné je tam zakotveno. Jsou zakotveny i platové podmínky na dobu dvou let. A od potenciálního investora bude vyžadováno, aby - i když to vyplývá ze zákona - respektoval uzavřené kolektivní smlouvy.

Markéta Kaclová, Dušan Valenta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme