Více sedadel a méně místa. Americké aerolinky chtějí v letounech ušetřit prostor

Americké aerolinky nejspíš nepotěší větší cestující. Dvě letecké společnosti chtějí zmenšit prostor na nohy u některých sedadel. Cílem je dostat do letadel více cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Interiér letadla (CC BY-SA 2.0) | Foto: SuperJet International | Zdroj: Flickr

Měně prostoru na nohy plánují aerolinky American Airlines pro některá letadla v ekonomické třídě. Letecká společnost chce zvýšit počet sedadel například na palubě nových Boeingů 737 MAX. Ty budou mít oproti svým předchůdcům o deset a více sedadel více. Nově by cestující měli mít na nohy místo 79 zhruba 74 centimetrů.

Přestanou se letadla záhadně ztrácet? Malaysia Airlines je chtějí sledovat pomocí satelitů

Číst článek

Platí to jen pro zhruba tři řady ve střední části letounu. Ve zbytku paluby by měli mít cestující o něco více místa. Podle zpravodajské CNN by nový boeing měl mít i menší záchody.

Méně prostoru na nohy a tedy více sedaček chystají i další americké aerolinky, třeba United Airlines. Znamená to, že dvě velké letecké společnosti se více přibližují nízkonákladovým společnostem.

Ty prostor na nohy ale zkrouhly ještě o něco více. Například u letecké společnosti Spirit Airlines mají cestující jen něco málo přes 70 centimetrů. Podle CNN je tak možné, že méně prostoru na nohy se stane novým standardem.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme