Zetor propustí méně lidí, než oznámil Škromach

Propouštění v brněnském Zetoru nebude tak velké. Ministr práce a sociálních věcí včera informoval o 700 lidech, kteří přijdou o práci. Ředitel Úřadu práce Brno-město Pavek Horský však ve vysílání Radiožurnálu číslo upřesnil na 464 - vyplývá to z hlášení o hromadném propouštění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

traktor | Foto: Čáslavice

O 230 zaměstnanců méně, než včera informoval ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, propustí brněnský Zetor. Ve vysílání Radiožurnálu to řekl ředitel Úřadu práce Brno-město Pavel Horský, který tak upřesnil původně neoficiální čísla.

"Zaměstnavatel doručil na náš úřad práce hlášení o hromadném propouštění, tak jak mu to ukládá Zákoník práce. V tomto hlášení je i upřesněn počet propouštěných pracovníků. Nebude se jednat o 600-700 zaměstnanců, jak bylo původně oznámeno, ale celkem o 464 zaměstnanců Zetoru."

Míra nezaměstnanosti v průběhu tohoto roku stoupla v Brně nad republikový průměr a dosahuje nyní 9,5 procenta. Úřad práce eviduje téměř 19 tisíc uchazečů o zaměstnání, kterým nabízí pouze 1200 volných míst. Podle Horského neexistuje v jihomoravské metropoli strategický partner, který by mohl převzít větší část propouštěných pracovníků.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme