Svěží vítr ze severu pomůže, mušku snad nerozhodí

Do konce dubna chceme mít jasno. Za týden se to dozvíte. Už brzy, nebojte. Trvalo to hodně dlouho, představení nového realizačního týmu se několikrát odkládalo, ale snad stálo za to si počkat. Hurá, biatlonová reprezentace má nové trenéry!

Komentář Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová, jedna z vycházejících hvězd českého biatlonu. | Foto: Pavel Lebeda | Zdroj: ČOV

A těch změn je hned několik. Tou nejvýraznější je fakt, že povedou české biatlonisty poprvé v historii zahraniční trenéři. Tedy alespoň v ženském týmu by měl mít hlavní slovo Egil Gjelland, jeho krajan Anders Bratli bude u mužů asistentem Zdeňka Vítka.

Šéf českého biatlonu tuhle novinu sděloval s nadšením, protože Norové byli na jeho seznamu vytipovaných trenérských posil vysoko.

České biatlonistky znají jméno trenéra, v nové sezoně je povede Nor Egil Gjelland

Číst článek

Favoritem Jiřího Hamzy byl Stéphane Bouthiaux, který po sezoně odešel od Martina Fourcada a francouzské reprezentace, ale nakonec rád oslovil právě Gjellanda.

Jednání byla dlouhá. Se zahraničním trenérem se pochopitelně nedohodnete během jediného dne. Dost možná i proto, že jde o finančně nákladnější spolupráci. Netuším, jak moc nákladnou, ale je jisté, že norský kouč nebude na českých střelnicích pracovat zadarmo. Jenže po úspěšných sezonách si vedení může tuhle investici dovolit.

Abychom mohli i v příštích letech mluvit o úspěších, musí oba cizinci odvést kvalitní práci. Biatlonový kouč není jen postavičkou schovanou za dalekohledem a samotné dosazení Norů na trenérské posty skvělé výsledky nezaručí. Důležité bude, jak rychle si hlavně Gjelland získá své svěřenkyně. Bude navazovat na práci Ondřeje Rybáře, přísného a zároveň oblíbeného „tátu“ českého biatlonu, kterého většina závodníků plně respektovala a na slovo poslechla.

Jindřich Šikola končí jako trenér u biatlonové reprezentace, s vedením se neshodl na vizi

Číst článek

Zapadnout do poměrně malé biatlonové rodiny nemusí být snadné, stejně jako ukočírovat ženský kolektiv. Cizí jazyk by neměl být velkou překážkou, mnohem důležitější bude důvěra reprezentantů.

Český biatlon se tedy vydává stejným směrem jako řada konkurenčních týmů. Svůj servisní kamion už má, teď přibyli zahraniční trenéři. A jeden střelecký. Těžko říct, co přinese spolupráce s Kateřinou Emmons, která možná nikdy nemířila na terče s lyžemi na nohou, ale tahle novinka může tým posunout. Vždyť právě střelba byla v několika závodech velkou slabinou reprezentačního výběru.

Tak snad tyhle změny přiženou čerstvý severní vítr do plachet českého biatlonu. Vlastně ne, zrovna vítr biatlonista rád nemá, ten snadno rozhodí mušku...

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme