My jsme to nevzdali aneb příběh 20. století

V Praze začala výstava s názvem My jsme to nevzdali aneb příběh 20. století. Předkládá dobové fotografie a výpovědi pamětníků, kteří přežili nacismus a bojovali proti komunismu. Na poučnou procházku Prahou v rámci 20. výročí demokracie vás pozve Barbora Sedláčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Praze můžete najít až do 23. listopadu 7 podobných míst připomínajících některou ze 12 událostí minulého století | Foto: Tomáš Adamec

My jsme to nevzdali, hlásá Praha a připomíná nám, jak si máme vážit demokratického státu a starat se o jeho rozkvět. V ulicích hlavního města totiž začala výstava, která mapuje totalitní režimy očima pamětníků, My jsme to nevzdali aneb příběhy 20. století. Jedná se o rozsáhlou expozici pod širým nebem na jedenácti místech v Praze. Celý projekt vznikl k výročí dvaceti let od pádu železné opony. Zaštiťuje ho sdružení Post Bellum v čele s Mikulášem Kroupou.

Přehrát

00:00 / 00:00

My jsme to nevzdali aneb příběh 20. století

Výstava se nezaměřuje jen na 17. listopad. Předkládá i výpovědi lidí, kteří prošli koncentračními tábory, zahraničním odbojem, gulagy, pracovními tábory a disidentskými aktivitami. Celkem se jedná o víc než osmdesát příběhů z dob nacismu a komunismu.

Příběh dvacátého století můžete Prahou projít do 23. listopadu.

Barbora Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme