Výtvarní umělci představí v Řehlovicích své práce

Tři desítky výtvarných umělců z Čech, Německa, Slovenska a Rakouska trávily uplynulý horký týden v severočeských Řehlovicích u Ústí nad Labem. Sjely se tam na dvanáctý ročník česko-německého výtvarného sympozia Proudění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtvarné umění | Foto: Free Stock Photos

Díky příjemné atmosféře a neobvyklému prostředí bývalého poplužního dvora jezdí mnozí výtvarníci na Řehlovické sympozium pravidelně.

„Já jsem tu už popáté, je to tady super. Je tady ideální atmosféra, příjemní lidé. Tady to místo, ten statek – to je něco jedinečného,“ říká německý umělec Bernát Janning.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kindlová _ RRŽ-RR-Ul-výtvarné sympozium.mp3

Každý ročník Proudění má zvláštní téma, letos je to Z kola ven. Podtitulem je problematika sociálního vyloučení a chudoby.

Každý z výtvarníků mohl ale zadání pojmout po svém. Jako Jan Zhoř, který vytvořil dřevěné kolečko s dřevěným křečkem: „To je právě ono, já jsem to pojal trošku opačně, že je někdy žádoucí se z toho kola dostat.“

Práce všech účastníků česko-německého uměleckého sympozia Proudění budou široké veřejnosti představeny na vernisáži, která začíná dnes v 15 hodin v kulturním centru v Řehlovicích. V příjemném prostředí staré zemědělské usedlosti si návštěvníci budou moci s umělci popovídat i zakousnout něco z jejich kuchyně.

Veronika Kindlová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme