Berdychovi stojí v cestě do finále Australian Open tenista s českými kořeny

Tenistu Tomáše Berdycha čeká další grandslamové semifinále. V boji o postup do závěrečného zápasu o titul na Australian Open narazí na jednoho z nejlepších hráčů posledních měsíců Stanislase Wawrinku. Na osmadvacetiletého Švýcara s českými kořeny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislas Wawrinka prošel do semifinále Australian Open přes Novaka Djokoviče | Zdroj: ČTK

„Dědeček Stanislase pochází z Československa, prý mu bylo 16 let, když se odtud s celou svou rodinou stěhoval v roce 1946 do poválečného Německa,“ vzpomíná Wolfram Wawrinka, otec švýcarského tenisty.

On sám prý česky neumí, ale na město, ve kterém jeho předkové žili, si z vyprávění pamatuje. Prý to byl Broumov u Náchoda, kde vyrůstal jeden z prarodičů slavného tenisty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Berdychovi stojí v cestě do finále Australian Open tenista s českými kořeny

Stanislas Wawrinka může být po semifinálovém zápase v Melbourne ještě slavnější. Potřebuje k tomu porazit Tomáše Berdycha, se kterým má pozitivní bilanci ze vzájemných zápasů. Na českého tenistu si navíc poslední dobou věří.

„Je to určitě velká příležitost, ale Berdych tady hraje od prvního kola výborně, bude těžké ho porážet. Na všech grandslamech prošel do semifinále a jednou si zahrál i ve finále,“ připomíná Stanislas Wawrinka zatím největší úspěch českého tenisty, kterým bylo wimbledonské finále z roku 2010.

Právě této zkušenosti by teď rád využil Berdych. Sportovní kvality obou hráčů jsou totiž dost podobné a každý takový malý detail navíc může být na dvorci znát.

„Nejde o mé první semifinále, což je výhoda. Nějak extra to nerozebírám ani neřeším, je to další zápas jako každý jiný. Rozhodující bude má hra, budu stavět na tom, co dobře funguje po celý turnaj,“ říká Berdych, který se bude ve čtvrtek v dopoledních hodinách snažit přes Švýcara s českými kořeny postoupit do finále Australian Open.

Vizitky tenistů Tomáše Berdycha a Stanislase Wawrinky | Foto: ČTK

Jaroslav Plašil, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme