Fotbalista Doležal už Olomouci nepatří, přestoupil do Jablonce

Fotbalista Martin Doležal opouští Olomouc a podepsal smlouvu v Jablonci. Po dohodě obou klubů podepsal na severu Čech kontrakt do 30. června 2017. Třiadvacetiletý útočník je s osmi brankami po podzimu třetím nejlepším střelcem Gambrinus ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Doležal už v olomouckých barvách bojovat nebude, přestupuje do Jablonce | Foto: ČTK

Doležalův odchod z Hané tak řeší spor mezi hráčem, jeho agentem a Olomoucí.

Předseda představenstva moravského klubu Josef Lébr o víkendu podle Olomouckého deníku obvinil fotbalistova agenta Ondreje Chovance, že úmyslně na Fotbalové asociaci ČR nezregistroval nový kontrakt s Doležalem, jehož platnost měla vypršet až 30. června 2017.

Chovanec měl podle Deníku poté mladého útočníka nabízet ostatním klubům, což vyvrcholilo dohodou s Jabloncem. Lébr byl z nečekaného postupu zklamaný, jelikož s Doležalem jako oporou klubu počítal i nadále.

Proti nařčením se ale Chovanec důrazně ohradil a řekl, že jde o selhání odpovědných osob v Olomouci, což mu prý přiznal v telefonickém rozhovoru sám Lébr. Fotbalový agent dále uvedl, že se původně s Olomoucí dohodli na smlouvě do 30. června 2016, klub ale poté nabídnutý kontrakt bez předchozí dohody o rok prodloužil.

Cenu přestupu kluby nezveřejnily

Josef Lébr dnes přestup potvrdil. Výši částky, za kterou nadějný fotbalista odešel na sever Čech, ale neprozradil.

"Okolnosti věc dotlačily k tomu, že se Jablonec alespoň přihlásil k tomu, že nám nedal peníze v rámci odstupného podle tabulek, ale dal nám částku, která je za přestup hráče normálnější. Stále ovšem podstatně méně, než kdybychom ho chtěli prodat," dodal.

Doležal v nejvyšší soutěži dosud odehrál 56 zápasů a dal 17 gólů. Po povedeném podzimu je také s osmi zásahy třetím nejlepším kanonýrem první ligy.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme