Prioritou bude propojení dálnic s Rakouskem a Německem, plánuje Prachař

Prioritou nového ministra dopravy Antonína Prachaře z hnutí ANO bude dobudování dálniční sítě. Českému rozhlasu řekl, že se zaměří na dálniční spojení s Rakouskem nebo dobudování dálnice D8 do Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát hnutí ANO na ministra dopravy Antonín Prachař

Kandidát hnutí ANO na ministra dopravy Antonín Prachař | Zdroj: ČTK

Nový šéf resortu dopravy se chystá na pracovní cestu do Německa, pak navštíví Rakousko. Zástupcům tamních vlád chce potvrdit, že je Česká republika připravená připojit tuzemskou infrastrukturu na evropské sítě.

„Rakouská strana v polovině příštího roku skončí svojí dálniční síť ve Freistadtu u Českých Budějovic a my chceme našim sousedům jasně deklarovat, že jsme připraveni na ni připojit naši infrastrukturu,“ řekl Antonín Prachař.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nový ministr dopravy Antonín Prachař z hnutí ANO byl hostem Rádia PLus

Jako další prioritu uvedl dokončení propojení dálničního úseku do Německa.

„Budeme se vážně zabývat i alternativou dálnice D1, tedy R35 mezi Olomoucí a Hradcem Králové. Chtěli bychom prověřit stav stavby silnic, které zastavilo ministerstvo dopravy pod vedením pana Bárty, a bude naší prioritou dostavět rozestavěné úseky tak, aby byly plně průjezdné,“ nastínil další cíle.

Podle Prachaře je ale zásadní problém právě v tom, že Nečasova vláda kvůli úsporám zastavila investiční projekty a další neplánovala.

„Nejde ani o to, že bychom neměli finanční prostředky, Státní fond dopravní infrastruktury disponuje na roky 2014-15 částkou celkem 76 miliard. Ale kvůli situaci, která byla v ŘSD za poslední čtyři roky, kde se často střídal management a nebyla jasná koncepce, musím konstatovat, že připravenost je na velmi nízké úrovni,“ přiblížil.

Dostavba dálnice D8 | Foto: ČTK

Dálnice D3 z Prahy do Rakouska | Foto: ČTK

bre, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme