Zlínské lázně čeká dvouletá rekonstrukce, vyjde na 40 milionů

Pětadvacetimetrový bazén ve Zlíně letos čeká rekonstrukce za zhruba 40 milionů korun. Budova části městských lázní je v havarijním stavu. Zahájení prací zdržely problémy s výběrem dodavatele. Opravy potrvají dva roky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koupaliště, plavání, bazén (ilustrační foto) | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Plášť budovy z 50. let minulého století se pomalu rozpadá. To bude podle primátorova náměstka Ondřeje Bětáka za Starosty a nezávislé první etapa prací.

„Oprava nosných konstrukcí, statiky budovy, obvodového pláště a střechy. Stát by měla zhruba 18 milionů korun. V druhé části, která by měla stát zhruba 23 milionů, se jedná o technologie a vnitřní vybavení, jako jsou třeba sprchy a podobně,“ popisuje.

„Protože nikdo neví, co se stane po odkrytí některých konstrukcí, tak poté teprve vydáme nějakou zprávu, jestli dokážeme bazén v létě otevřít, nebo ne. V případě, že by musel být zavřen, jsou návštěvníkům k dispozici venkovní bazény jak na Jižních svazích, tak na Zeleném koupališti,“ dodává Běták.


Zvětšit mapu

Simona Bartošová, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme