Soud zrušil rozsudek v případu dvojnásobné vraždy seniorů v Koněšíně. Lidé mají strach

Vrchní soud zrušil rozsudek v případu dvojnásobné vraždy seniorů v Koněšíně na Třebíčsku. Jako důvod uvedl přehlížení důkazů. Obyvatelé malé obce u Dalešické přehrady se teď bojí, že se obžalovaný Jaroslav Kafka do vesnice vrátí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům, kde se stala vražda | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

V Koněšíně žije otec údajného vraha i zbytek jeho rodiny. Obavy z návratu obžalovaného a reakcí lidí neskrývá radnice obce.

„Obavy, jak by ho ta společnost a naše obec vůbec přijala. Skutečně bychom to všichni rádi měli za sebou,“ říká starostka Hana Žáková. Soud zatím ponechal obžalovaného ve vazbě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ dvojnásobné vraždy v Koněšíně se vrací k novému projednání. Vrchní soud zrušil rozsudek. O strachu obyvatel natáčel reportér Michal Malý

Identitu vraha jako první odhalil Český rozhlas. Jedná se o vnuka sousedky zavražděného páru.

Obyvatel obce Karel na návrat obžalovaného raději nechce ani pomyslet: „Pokud on se cítí nevinen, tak se určitě vrátí, že? Ale záleží, jak to budou brát ostatní.“ Krajský soud v Brně teď musí případ projednat znovu. Vrchní soud mu nařídil doplnit dokazování.

Michal Malý, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme